Tento text je úvodom do komunikácie a procesu porozumenia dešifrovania signálov a predikcia adekvátnych reakcii v súvislosti s pohľadom na doteraz známe poznatky o fungovaní systémov. Keď po tomto čítaš ďalej tak si frajer.

Áno, počúvať svoje telo je asi to najdôležitejšie. Ja osobne počúvam svoje telo veľmi pozorne, a to isté očakávam od neho. Naozaj našťastie väčšinou nám tento vzťah klape a všetko vychádza, ale áno, je pravda, že niekedy sa nám naše názory rozchádzajú. Ale nakoniec vždy spravíme kompromisy, dohodneme sa, urovnáme to a pokračujeme ďalej. Je to dlhodobý vzťah (prisahám, až kým nás smrť nerozdelí). Ale každý taký vzťah vyžaduje, aby sa na ňom pracovalo a aby sa udržiavala rovnováha. No sú ľudia, ktorým to tak s ich telami neklape. Buď nekomunikujú, alebo ak aj áno, nehovoria tým istým jazykom, alebo eventuálne nedokážu rozširovať odkazy. Mali by vyhľadať odborníka, poradcu aby im pomohol tento vzťah vylepšiť a dorovnať? Určite áno. Ale kde hľadať? Podľa čoho vyberať? Čo od toho očakávať?

V prvom rade hľadajte poradcu, ktorý si zjavne rozumie so svojim vlastným telom. To je prvý, ale nie jediný predpoklad k tomu, aby vám mohol poradiť komunikovať s vaším vlastným telom. Mal by mať k tomu samozrejme aj príslušné vzdelanie, alebo prinajmenšom kurzy a certifikáty. Opečiatkovaný papier, ale ešte nič neznamená. Veľmi dôležité a takmer smerodajné sú referencie, skúsenosti a výsledky jeho práce. Ok, našli ste poradcu so športovým vzhľadom, skvelými referenciami a so zodpovedným a ochotným prístupom. Čo od toho očakávať? Určite nečakajte, že všetko urobí za vás. To je ako by ste od učiteľa angličtiny chceli, aby vám nonstop robil prekladateľa. Jeho úlohou je naučiť vás komunikovať a reagovať. Úspech tohto procesu, závisí aj od toho, ako veľmi sa chcete naučiť so svojim telom komunikovať, a žiť s nim v harmónii. Základom úspešnej komunikácie, je totiž schopnosť počúvať (toto sa vám zíde, nie len v komunikácii s vlastným telom).

Zdroj: pngitem.com
Category
Tags

Zatiaľ žiadne komentáre

Pridaj komentár