Medzinárodný mládežnícky zápas sa odohral na ľade prešovského zimného štadióna. HC Prešov U17 hostil rovesníkov z Veľkej Británie. Domáci vyhrali 4:3, po tretinách 0:1, 1:2, 3:0. Víťazstvo strhli na svoju stranu rozhodujúcim gólom dve minúty pred koncom. Za „koňarov“ sa strelecky presadili: Ivo Greš dvakrát, Aurel Rigas (z trestného strieľania) a Sebastián Šoltés. V hľadisku bolo okolo 250 divákov, ktorí vytvorili dobrú kulisu. „Súboj bol zaujímavý, herne na dobrej úrovni,“ zhodnotil prípravné vystúpenie tréner Peter Křemen, ktorého zverenci budú ďalej ladiť formu pred ostrým štartom prvoligovej sezóny (16. septembra) zajtra v Spišskej Novej Vsi.

Prešovská víťazná zostava: Paľa, Králik – I. Janák, Kráľovský, Kožlej, Rusanyuk, Kováč, Komár, Mačák, Bereš – Gáll, I. Greš, Onderik – Marton, Dudáš, Šoltés – Bernát, Rigas, Ferenc – Benko, Horváth, Petrik.

V uplynulej sezóne vyhrali Prešovčania východnú skupinu základnej časti, no neuspeli v baráži o extraligu. Cieľ v blížiacej sa sezóne je rovnaký: „Opäť vyhrať základnú skupinu a pokúsiť sa uspieť v baráži o najvyššiu súťaž,“ uviedol P. Křemen.